Spuchnięta prawa warga sromowa - czy to przez antybiotyk?

Witam, mam 21 lat, od wczoraj zauważyłam, że mam opuchniętą prawą wargę sromową. Dzisiaj opuchlizna jest znacznie większa i odczuwam lekki świąd. Nie ma innych dolegliwości jak np. wydzielina śluzu itp. Zastanawiam się co może być przyczyną? Nigdy nie miałam takich dolegliwości. W czwartek skończyłam brać antybiotyk, ponieważ leczyłam się na anginę, może to jest przyczyna? Osłabiony organizm, więc bardziej byłam podatna na infekcje. Tylko ja nigdy nie miałam takich problemów. Do antybiotyku lekarz zapisał mi tabletki osłonowe, więc zawsze myślałam, że chronią jelita, ale też i inne narządy przed infekcją. Sama zastanawiam się czy w dobrym kierunku idę. Boję się, że może być gorzej. A jakie mogą być domowe sposoby, aby opuchlizna zeszła? Bardzo jest to nieprzyjemna sprawa, pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Przyczyną Pani dolegliwości może być zaczopowanie gruczołu znajdującego się w tej wrażliwej okolicy. Jeżeli objawom towarzyszy ból, gorączka może to świadczyć o nadkażeniu zmiany i wówczas konieczna jest pilna interwencja lekarska.

Inną przyczyna może być infekcja dróg rodnych, jednak wówczas prawdopodobnie pojawiłaby się nieprawidłowa wydzielina z pochwy.

Konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej ginekologa - po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz będzie mógł postawić rozpoznanie i zalecić leczenie.

Pozdrawiam