Spuchnięta stopa i grzybica paznokci

mam problem z paznokciami u nóg, nabawiłam się grzybicy paznokci u nóg, a następnie zrobiły się bardzo grube palce i spuchła mi cała stopa, prosze mi powiedzieć co jest powodem opuchlizny.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obrzęk może być jednym z objawów grzybicy stóp i paznokci. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.