Spuchnięte dziąsła i policzki

Witam, mam problem ze spuchniętym dziąsłem a raczej policzkiem. Od jakiegoś czasu wyrasta mi ząb 8, od wczoraj mam napuchnięty policzek, boli gdy otwieram usta oraz boli gdy połykam ślinę. Generalnie zęby mnie nie bolą, tylko sam ten policzek czy dziąsło. Widzę,że na zębie 8 nasunęło się dziąsło . jak uśmierzyć ból ? jak pozbyć się opuchlizny ? Proszę o Pomoc.

Należy wykonać zdjęcie rtg tej okolicy i ustalić czy ten ząb ma szansę się wyrżnąć. Jeśli tak to do Pani należy decyzja czy usunąć ten ząb czy na razie uśmierzyć ból antybiotykiem i płukaniem kieszonki dziąsłowej która powstaje w trakcie wyrzynania się zęba. Następnie należy wyciąć kaptur dziąsłowy nad tą ósemką.