Spuchnięte i podrażnione powieki oraz okolice oczu

Witam. Od jakis 2 miesiecy mam spuchniete podraznione powieki oraz okolice pod oczami (sińce). pojawiaja sie zaczerwienienia, ktore pieka i swedza. Skora wokol oczu ma tendencje do luszczenia. Mam uczulenie na Nikiel. Ostatnio uzywam tylko spirali do rzes. Czy mam podejrzewac nuzyce? Gdzie warto sie zglosic po porade? Maść , którą stosuję to metronidazol. Nie Pije alkoholu i nie palę od Stycznia /Ania35

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać sie do okulisty. Przyczyna moze być alergia, ale bez bezpośredniego badania nie jestem w stanie określić przyczyny.