Spuchnięte usta u 57-latki

Od miesiaca mam spuchnięte usta. Pieką teochę. Próbowałam maści antybiotykowej, proszków na uczulenie i wapna, chydrokortizonu, masci na atopowe zapalenie skóry, zwykłych szminek ochronnych. Usta sa wielkie, mam uczucie że to zaczęło sie od tej tkanki łączacej usta z resztą twarzy. Mam 50 lat, stosuje mało kosmetyków, szminek i błyszczyków nie, na nic przewlwklw nie choruje poza nadcisnieniem.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

diagnozę może postawić lekarz dermatolog po obejrzeniu pacjenta, być może to zapalenie czerwieni wargowej

Witam serdecznie,

Powodów może być wiele a diagnozę można postawić dopiero po badaniu dermatologicznym. Zalecam wizytę u specjalisty a nie eksperymentowanie na własną rękę z lekami czy maściami.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk