Spuchnięty penis, pęknięcia na napletku oraz zaczerwienienia - grzybica?

Dzień dobry, mam problem po ostatnim stosunku z moją narzeczoną. Następnego dnia rano zauważyłem, że mój penis jest bardzo spuchnięty i zaczerwieniony. Po kilku dniach opuchlizna zeszła, ale penis jest nadal zaczerwieniony. Zauważyłem także pęknięcia na napletku i mam problem z oddawaniem moczu oraz odczuwam ból przy ściąganiu napletka. Podejrzewam, że to może być grzybica. Czy są jakieś skuteczne maści bez recepty, czy konieczna jest wizyta u lekarza? Tomasz

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Opisane przez Pana dolegliwości mogą wskazywać nie na grzybicę, a raczej na stulejkę, która może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Powinien Pan jak najszybciej udać się do urologa - najlepiej w ciągu tygodnia (może być prywatnie). Wiem, że terminy na wizytę u urologa mogą być odległe. Jeśli nie będzie Pan mógł udać się do urologa w ciągu tygodnia-dwóch, pomóc może chirurg. Gdyby objawy się nasiliły, to proszę udać się na ostry dyżur chirurgiczny.

Pozdrawiam!