Średnio wysokie echa dodatkowe w ciele szklistym o charakterze krwotoku z odczynem zapalnym

Co oznacza rozpoznanie po usg oka :średnio wysokie echa dodatkowe w ciele szklistym o charakterze krwotoku z odczynem zapalnym. Jakie mogą być przyczyny tego stanu? Czy krople Posorutin przepisane przez okulistę będą tu skuteczne. Jak długo mogą być zaburzenia widzenia w takiej sytuacji. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Z przeprowadzonego badania usg wynika, że doszło do wylewu krwi do ciała szklistego. Przyczyną wylewu krwi może być: uraz oka, nieprawidłowości naczyń siatkówki (np. w wyniku cukrzycy), zmiany degeneracyjne ciała szklistego (np. związane z wiekiem). Objawy i przebieg uzależnione są od wielkości krwotoku, lokalizacji, zatem czas utrzymywania się dolegliwości (np. zaburzeń widzenia) jest różny u każdego pacjenta. Krople przepisane przez lekarza mają na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych, działają również przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo, a więc ich stosowanie w przypadku Pani schorzenia jest jak najbardziej zasadne. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza okulisty. Gdyby jednak Pani dolegliwości nie uległy zmniejszeniu, zalecam ponowną konsultację okulistyczną. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/wylew-krwi-do-ciala-szklistego Pozdrawiam.