Środki antykoncepcyjne dla 47-latki

Ostatnio byłam u ginekologa,który ten poinformował mnie że w moim wiem wieku(mam 47lat) nie ma dla mnie rzadnych środków atykoncepcjnych.Jakoś mnie sie nie chce wierzyc czy to możliwe?

Tak właściwie mogłaby Pani stosować każde dostępne tabletki antykoncepcyjne z wyższą dawką estrogenów, ewentualnie założyć wkładkę wewnątrzmaciczną lub system wewnątrzmaciczny z lewonorgestrelem (np mirena). Pozdrawiam