Środki antykoncepcyjne dostępna bez recepty

Witam, Jaki byłby najlepszy środek antykoncepcyjny dla dziewczyny, która chce rozpocząć współżycie seksualne a prowadzi średnio czynny tryb życia. Czy aktualnie w sprzedaży są dostępne środki antykoncepcyjne bez recepty...na ten temat pojawia się wiele sprzecznych informacji...a jeśli są, to jakie byłyby najlepsze? Będę wdzięczna za informację zwrotną. Pozdrawiam,

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalna to nie jest ona dostępna bez recepty. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.