Środki na stany lękowe, szybsze bicie serca, nieprzyjemne myśli i bezsenność

Witam jakimi środkami oprócz picia melisy (bo to czasem nie pomaga) dostępnymi bez rezepty mogę SOBIE doraźnie pomóc w stanach lękowych, szybszego bicia serca, nie przyjemnych myśli i przedewszystkim ułatwiającego zasypianie. Bo moje dolegliwości nachodzą zazwyczaj w nocy. nie mogę wtedy spać mndli mnie, tak jak tej nocy. Gdzie mogę szukać pomocy ? Czym mogę sobie pomóc. Czy zwykły lekarz mi pomorze ? Co mam robić żeby odzyskać życie, tak jest od niedawana tzn. kilka miesięcy i jak parabola

Dzień Dobry,
Warto odróżnić dwa tematy: środki uspakajające ( np. typu melisa) i leki przeciwlękowe.
Te drugie proponuję wyłącznie w ramach wizyty u lekarza psychiatry. Sugeruję zatem konsultacje u lekarza psychiatry ( bezpłatnie w ramach NFZ). Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka