Środki na zmniejszenie popędu seksualnego

Ze zwgledu na moja orientacje seksualna ,chcialbym najchetniej nie odczuwac popedu seksualnego. Czy sa jakies srodki ktore zmniejszaja poped ?

Dzień dobry!

Odkrycie swojej orientacji seksualnej - np. homoseksualnej, biseksualnej, czy specyficznych preferencji seksualnych, np. transwestytyzmu czy fetyszyzmu - często wiąże się z szokiem, pragnieniem wyparcia, odrzucenia swojej seksualności, nieakceptowania jej. Realizacja swoich rzeczywistych potrzeb - czy to podczas fantazji i masturbacji, czy podczas kontaktów z innymi partnerami - wydaje się niemożliwa, zbyt trudna, zbyt ryzykowna. To naturalny etap drogi odkrywania swojej tożsamości seksualnej. Często mija, wraz z czasem, doświadczeniem, zdobywaniem wiedzy, otrzymaniem wsparcia. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii, korzystając np. z kontaktów Fundacji Tęczówka, Kampanii Przeciwko Homofobii itp. Osoba homoseksualna jest osobą zdrową z punktu widzenia zarówno medycyny, jak i psychologii, nie stosuje się więc w jej leczeniu leków znoszących popęd seksualny.

Pozdrawiam!

Obniża się popęd płciowy, jeśli jest patologicznie wzmożony, zwłaszcza z tendencjami do zachowań dewiacyjnych nie akceptowanych społecznie. Są to rzadkie sytuacje.

Jeśli ma Pan problemy z kontrolą potrzeb seksualnych, to proponuję wizytę u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.