Środki nasenne dla dziecka

wybieramy się z mężem na sylwestra. 1,7 - miesięczne dziecko zostanie pod opieką babci. mała budzi się kilka razy w nocy na karmienie piersią - babcia tym nie dysponuje. Czy są zatem jakieś środki farmakologiczne, które można podać mojemu dziecku, aby przespało chociaż pół nocy?

Milena Lubowicz

Tak maleńkie dziecko musi być karmione w nocy nie rzadziej niż co 3 godziny. Jeżeli w tym czasie nie będzie Pani żeby dziecko nakarmić piersią należy wcześniej pokarm ściągnąć i przygotować do podania butelką. Proszę jednak pamiętać, że dziecko przyzwyczajone do karmienia piersią może nie chcieć z butelki pić, więc może warto się zastanowić czy dziecko nie jest zbyt małe, żeby je zostawiać na tak długi czas? Absolutnie tak małemu dziecku nie można podawać żadnych środków nasennych.
Pozdrawiam