Śródkostny obrzęk w kłykciu, uszkodzenie II/III stopnia przyczepu udowego ACL i obrzęk więzadła

Witam, jakiś miesiąc temu doznałem kontuzji podczas meczu piłki nożnej - przy starcie ze skręconej nogi usłyszałem głośny trzask i ogromny ból w kolanie. Rezonans magnetyczny wykazał - Śródkostny obrzęk w kłykciu, uszkodzenie II/III stopnia przyczepu udowego ACL i obrzęk więzadła. Moje pytanie to czy w przypadku takiego uszkodzenia możliwa jest rekonstrukcja uszkodzonych więzadeł czy pozostaje mi tylko czekać aż się to zabliźni i wzmacniać mięśnie podtrzymujące to wszystko.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że konieczna jest rekonstrukacja. prosze koniecznie udać się do lekarza ortopedy.