Ssanie kciuka podczas jedzenia u 9 miesięcznego niemowlaka

Ssanie kciuka podczas jedzenia u 9 miesięcznego niemowlaka. Witam moja còrka, teraz 9 miesięczna córeczka ssie kciuka po każdej łyżeczce jedzenia. Jeśli dostanie jedzenie do rączki to potrafi zjeść bez problemu (owoce, gotowane warzywa, chrupki itp.) z łyżeczki nie zje większych kawałków, gdyż z palcem w buzi jest to trudne. Ssie kciuka tez przed snem i w nocy jak sie przebudzi, zawsze jak widzę to odwracamy jej uwagę od ssania, tylko podczas jedzenia, jest to niemożliwe. Czy jej to minie?

Szanowna Pani,
Ssanie kciuka u dzieci to dość częsty problem. Nie jest objawem choroby ale wynika z potrzeby uspokojenia sie dziecka. Czasem jest objawem glodu. Ustepuje z czasem ale wiele dzieci ssie palec przez długie lata. Można próbować to ograniczyć przez zakładanie skarpetek na dłonie na noc lub smarowanie specjalnymi plynami dostępnymi w aptece. Skuteczność takiego postępowania jest różna.
Z poważaniem J.Zachwieja