Stabilizacja kręgosłupa lędźwiowego

Jak długo odczuwa się silne bóle po stabilizacji kręgosłupa międzytrzonowej i przednasadowej kęgosłupa l4 S1. Jestem już trzy miesiące po operacji, robię ćwiczenia, wybrałam zabiegi fizykoterapii, a kręgosłup biodro i noga prawa dalej mnie boli. Nie mogę chodzić, bo blokuje mi prawą nogę. Cięgle biorę leki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie jak długo po takim zabiegu operacyjnym mogą trwać objawy bólowe. Wszystko zależy zarówno od zdolności organizmu do regeneracji, od zmiennej osobniczo odporności na ból, jak również rozległości czy powikłań zabiegu. Ponieważ minęły jednak już 3 miesiące od zabiegu, warto byłoby się zastanowić nad przyczyną takiego bólu. Zdecydowanie powinna się zatem Pani skonsultować ze specjalistą neurochirurgiem, który Panią zbada, określi potencjalną przyczynę i wdroży odpowiednie postępowanie.