Stabilizacja wagi podczas odchudzania

Witam. Moje pytanie dotyczy ilości posiłków. Odchudzając się jadłam 5 posiłków dziennie (schudłam 25 kg). Teraz moja waga się ustabilizowała, ale ze względu na nową pracę muszę przejść na 3 posiłki dziennie (600, 700, 430 kcl). Czy nie odbije się to wzrostem wagi. Dodatkowo teraz zdażają mi się godzinne "poślizgi" w spożywaniu posiłków (nie zawsze mogę wyjść na przerwę o danej porze. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Droga Pani!

Jeżeli będzie Pani spożywała odpowiednią dla siebie ilosć kcal w 3 posiłkach, to nie powinno odbić się to wzrostem masy ciała. Jednakże zmniejszenie częstotliwości jedzenia może odbić się na Pani samopoczuciu, ewentualnie mogą pojawić się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, chociażby w postaci wzdęć czy zaparć. Proszę w miarę możliwości trzymać się stałych pór spożywania posiłków, bowiem Pan organizm musi nauczyć się nowego tryby życia. Najważniejsze jest, aby każdego dnia spożywała Pani śniadanie w ciągu pierwszych 60 minut po wstaniu z łóżka! Gdyby zauważyła Pani wzrosty masy ciała czy dolegliwości gastryczne, to proszę skontaktować się z dietetykiem, który doradzi dokładne rozwiązanie Pani problemów.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam,

jeżeli 3 posiłki będą zdrowe, pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane to nie powinna Pani przytyć. Nie mniej jednak każdy organizm jest inny i jest to kwestią bardzo indywidualną, wiec ie mogę obiecać że waga nie wzrośnie. dużo zależy tez od tego jak wyglądała Pani dotychczasowa dieta.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk