Stabilizator na złamaną kość szyjki udowej

witam dziękuje za odpowiedz prosze jeszcze o odpowiedziec czy jest szansa ze zlamana kośćszyjki udowej w wieku 83 lat sie zrośnie i czy bez operacji dojdzie do powikłan zatorowo zakrzepowych czy moze miec załozony jakis stabilizator czy musi cały czas lezec czy wskazany jest jakiś ruch czy jest szansa ze kiedykolwiek bedzie chodzic pozdrawiam

Leżenie bez operacji po złamaniu zwiększa ryzyko powikłań zakrzepwo-zatorowych. Lepiej zoperować bo szansa na szybsza mobilizację pacjenta jest większa i niesie ze sobą możliwość efektywne rehabilitacji.

Dzień Dobry.
W zasadzie można powiedzieć ,że złamana szyjka kości udowej nigdy sama się nie zrośnie-w zależności od poziomu złamania należy rozważyć operacje -endoprotezoplastyki czyli sztucznego stawu biodrowego połowiczego.Jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań anestezjologicznych do znieczulenia.Leki przeciwzakrzepowe są tu obowiązkowe.