Stała retencja a założenie licówek

Witam, noszę stała retencje utrzymującą leczenie ortdontyczne. Mam zamiar założyć licowki pelnoceramiczne na dwie górne jedynki. Mam pytanie jak wyglada procedura pobrania wyciskow, czy konieczne jest zdjęcie retencji celem pobrania wyciskow i zaloZenia licowek? Dziękuje

Witam
wszystko zależy od tego jaka będzie preparacja zęba pod licowke.Jęśli nie trzeba będzie szlifować powierzchni między zębami to możliwe ,że nie będzie problemu z pobraniem wycisku.Jednak jeśli bęzie konieczność opracowania tych powierzchni to retencja niestety musi być zdjęta.Można ją założyć ponownie juz po zacementowaniu licowek albo wykonać nakladki retencyjne ściagane.