Stale obniżony nastrój, autoagresja i natrętne myśli

Witam, od jakiegoś czasu (ok. 6 lat) zauważam u siebie stale obniżony nastrój, występowanie napadów bezpodstawnej (auto)agresji, bardzo często wmawiam sobie rożne rzeczy-jak np."wszyscy ludzie patrzą się na ciebie i się z ciebie śmieją" po czym w myślach złoszczę się , co więcej czasami natrętne myśli nie dają mi spać, toteż bardzo często "przeczekuję", aż zacznie świtać, panicznie boję się ciemności, bardzo często liczę litery w zdaniach, lubię jak jest ich 12. Czy ja to sobie wmawiam?
ponad rok temu

Rozumiem, że opisuje Pan/Pani swoje objawy. Myślę, ze w takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, kóry dokona diagnozy i zaproponuje leczenie. Leczenie może być farmakologiczne lub/i psychoterapeutyczne aby zrozumieć przyczyny powstania objawów i wprowadzić zmiany pozdrawiam izabela Trybus