Stale zaczerwieniona twarz

Witam od lat mam problem z twarzą która jest stale zaczerwieniona staram się dbać o nią jak najlepiej ale efekty nie są zadowalające.Mażę o tym aby choć przez chwile nie mieć czerwonej twarzy czy jest to możliwe czy są na to jakieś sposoby.Magda

Witam
Proponuje konsultację z lekarzem medycyny estetycznej lub dermatologiem. Obecnie mamy do dyspozycji metody, które są w stanie zredukować rumień na twarzy. Po ocenie Pani problemu lekarz dobierze odpowiednie leczenie oraz pielęgnację domową. Najskuteczniejsze metody likwidowania rumienia to dobry medyczny IPL lub laser np. Cutera. Bardzo skuteczne są zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, które wzmacniają skórę, dzięki czemu jest ona mniej reaktywna.

Szanowna Pani Magdo,

Podstawą w takim przypadku są specyficzne kosmetyki służące do pielęgnacji skóry naczyniowej/uwrażliwionej ale...najsensowniejsze wydaje się wykonywanie raz w roku zabiegu urządzeniem IPL do zamykania rumienia (prosze szukac jedynie szanowanych na rynku producentów - np z Izraela, USA, Niemiec) - absolutnie nie Chińskich!.

Z pozdrowieniami

Zaczerwieniona twarz może mieć bardzo różne przyczyny. Żeby wybrać optymalne leczenie musi Pani być zdiagnozowana przez lekarza. Najlepiej gdyby Pani udała się do gabinetu dermatologicznego. Inaczej trudno jest cos doradzić.