Stałe zęby z minimalnym rozchwianiem

Witam mam problem z rozchwianymi zębami? Mam 22 lata i dosyć krzywe zęby. Wiem, że przyczyną rozchwiania kiedyś był kamień na zębach, ale usunęłam (teraz wszystkie zęby mam wyleczone). Chciałam zapytać czy jest wogóle możliwe żeby zęby stałe z minimalnym rozchwianiem mogły same wypaść? Jak temu zapobiec i czy problem pogłębi się jak usunę górną szóstkę?

Przyczyną rozchwiania zębów nie jest wyłącznie kamień nazębny. Jest nią uogólniony stan zapalny organizmu. Kamień nazębny jest tylko tego konsekwencją - stan zapalny powoduje zakwaszenie organizmu. Ciało, próbując wyrównać pH, wyrywa węglan wapnia z kości i używa go do zobojętnienia środowiska, w tym w jamie ustnej. Pozostałe po reakcji jony wapnia budują się wokół zębów. Powinna Pani udać się do specjalisty, który zajmie się przyczynami a nie tylko skutkami. Nieleczona choroba przyzębia w konsekwencji może prowadzić do utraty zębów. Przy odpowiednim leczeniu - suplementacji, diecie i miejscowych zabiegach można z powodzeniem zatrzymać ten proces.

Witam!
Jeżeli rozchwianie zębów jest minimalne to nie ma możliwości ,żeby same wypadły!Jednak sądząc po wieku i tym,że miała już Pani rozchwianie zębów z powodu kamienia,musi Pani wręcz rygorystycznie przestrzegać higieny jamy ustnej i regularnie usuwać kamień,gdyż zaniechanie w tej materii spowoduje zapalenie dziąseł,które nieleczone może doprowadzić w przyszłości do utraty zębów. Krzywe zęby warto by wyprostować ortodontycznie,bo takie wady też sprzyjają odkładaniu się kamienia i zapaleniom dziąseł.
Usunięcie szóstki nie powinno mieć wpływu na problem
Pozdrawiam.

Rozchwianie ( zależy też w jakim stopniu , bo jest coś takiego jak ruchomość fizjologiczna) świadczy o utrzymującym się procesie zapalnym w przyzębiu , być może oczyszczenie zębów z kamienia było niewystarczające i potrzebne są dodatkowe zabiegi higienizujące i instruktaż higieny

Niezbędna jest specjalistyczna konsultacja w gabinecie aby ocenić stan zębów. Każdy ząb ma fizjologiczną ruchomość która w niektórych sytuacjach może sprawiać wrażenie rozchwianych zębów.

Witam. Jednorazowe usunięcie kamienia nie załatwia sprawy, powinna Pani być poinstruowana przez personel gabinetu jak prawidłowo myć zęby, wdrożyć te nawyki, uzupełnić brakujące zęby i raz do roku zdejmować kamień. Pozdrawiam

Nie ma możliwości, ażeby wypadły stałe zęby z minimalnym rozchwianiem w Pani wieku.
Ale obecne minimalne rozchwianie może się pogłębiać i kiedyś może Pani stracić zęby z powodu rozchwiania. Wada zgryzu ( krzywe zęby, stłoczenie ) oraz kamień mogą być istotną przyczyną postępującego rozchwiania. Należy systematycznie usuwać kamień, wadę zgryzu leczyć u ortodonty i bardzo dbać o higienę jamy ustnej. Usunięcie górnej szóstki należy również omówić z ortodontą, gdyż może to być korzystne dla leczenia wady zgryzu, ale też może mieć różne negatywne konsekwencje
pozdrawiam

Witam, jak sama Pani przyznaje ma dosyć krzywe zęby, to jest Pani ocena, a jak jest na prawdę? Krzywe zęby utrudniają pielęgnację, a jej niedoskonałość prowadzi do chorób przyzębia które w konsekwencji mogą prowadzić do,utraty zębów. Wada zgryzu z wiekiem się pogłębia, a jeżeli utraci Pani dodatkowo ząb szósty, to wysokość zwarcia dodatkowo się obniży i jeszcze bardziej pokrzywią się zęby z przodu.
Radzę leczyć sie interdycyplinarnie, czyli ortodonta, periodontolog, oraz stomatolog ogólny.