Stały rumień na policzkach

Witam, od dzieciństwa zmagam się ze stałym rumieniem na policzkach. Niestety 2 lata temu pojawił mi się rumień na nosie (najprawdopodobniej od zimna). Ostatnio odwiedziłem gabinet medycyny estetycznej gdzie przeszedłem 3 zabiegi laserowe( głowica IPL połączona z głowicą Nd:YAG) Niestety nie zauważyłem znacznych zmian. Czytałem także, że na rumień sprawdza się laser VPL? Jeżeli nie to jaki laser jest najskuteczniejszy na usuwanie stałego rumienia?

Tego typu zabiegi, niestety, często trzeba wykonać kilka razy, żeby był efekt. Dużo tez zależy od doświadczenia operatora i ustawień aparatury.