Stan 8-miesięcznej córki a rehabilitacja

Witam. Piszę do Państwa, bo bardzo martwię się stanem córki. Ma 8 msc, nie siedzi, nie raczkuje, ani nie pełza. W pozycji na brzuchu wymachuje tylko nóżkami. Poród był z komplikacjami. Córcia była owinięta dwa razy w okół szyi i klatki piersiowej pępowiną. Miałam silne zatrucie ciążowe, kisielowate zielone wody płodowe i małowodzie. Urodziłam tydzień po terminie przez cc, bo odmówiłam podawania mi po raz trzeci oksytocyny. Czy w takim wypadku córcia powinna dostać skierowanie na rehabilitacje ?

Witam,
Ciężko jest stwierdzić stan zdrowia córki jedynie po opisie. Dziecko, które ukończyło 8 miesiąc powinno już siadać i próbować wstawać. Z opisu ciąży, porodu oraz stanu dziecka mogę domyślać się że stan córki może być poważny. Proszę udać się do pediatry po skierowanie do neurologa. On zbada córkę dokładnie i wyślę na rehabilitację. Proszę nie zwlekać. U tak małego dziecka każdy dzień jest na wagę złota.

Pozdrawiam,
Olga Jarkiewicz