Stan cery po laserowym usunięciu blizn potrądzikowych

Witam. 5 sierpnia poddałam się zabiegowi laserowego usuwania blizn potrądzikowych. Okres rekonwalescencji w założeniu miał wynosić 3-7 dni. 8 dnia po zabiegu zastosowałam makijaż (po złuszczeniu naskórka). Czy makijaż po tym czasie mógł spowodować, że zmiany się jakby cofnęły? natłuszczałam twarz dopiero wieczorem po zmyciu makijażu. Pozdrawiam.

Dzień dobry, to mało prawdopodobne by makijaż który nałożyła Pan w 8 dobie po zabiegu laserowego usuwania blizn spowodował cofnięcie się zmian pozabiegowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty wykonującego zabieg który oceni efekty zabiegu.

Dzień dobry,

Makijaż nie mógł spowodować cofnięcia się zmian po zabiegu. Nie napisała Pani jakim laserem był wykonany zabieg, natomiast proszę pamiętać, że przebudowa kolagenu trwa kilka miesięcy, więc efekt nie jest natychmiastowy. Zabiegi na blizny potrądzikowe należy wykonać w serii, aby uzyskać zadowalającą poprawę (spłycenie) blizn.

Pozdrawiam serdecznie.