Stan dziąsła po ekstrakcji 6 zębów

witam,4 dni temu miałam ekstrakcję 6 zębów(górne 1,2,3) i założoną protezę natychmiastową.jednak po zejsciu opuchlizny i możliwosci dotknięcia się przy smarowaniu dziąseł socoserylem wyczułam jakby kawałek zęba czy kości.proszę o odpowiedz czy jest cos takiego w ogole mozliwe??pozdrawiam

Witam,
Prawdopodobnie jest to fragment odsłoniętej kości. To może się zdażyć przy używaniu protez natychmiastowych , oddanych zaraz po ekstrakcji. Kość może się obnażyć we wczesnej (kilka dni/tygodni po ekstrakcji) lub późnej(kilka miesięcy) po zabiegu.
Konieczna jest wtedy niewielka korekta wyrostka kostnego i założenie kilku szwów.
Proszę udać się do lekarza który wykonał zabieg na kontrolę.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło