Stan dziecka przebywającego w sanatorium

Witam, Moje dziecko od prawie dwóch tygodni przebywa w sanatorium. Przyjechał zdrowy, ale po 3-4 dniach dostał gorączki, z czasem doszedł lekki katar i zaczerwienione gardło (bez nalotu itp.) po 2 dniach podawania Nurofenu forte 3x3ml/dziennie (lekarz kazal zarzywac niezależnie od występowania gorączki-przeciwzapalnie), dodatkowo zalecono "pędzlowanie gardła" gencjaną (po 2 dniach pojawiły się afty, które też smarowano gencjaną) stan podgorączkowy nadal się przewlekle utrzymywał - włączono Azitrolek na 3 dni, gorączka nadal sie utrzymywała...i utrzymuje z krótkimi przerwami w ciągu dnia (do dziś tj. od 6 dzień) od poniedziałku dodano BERODUAL 3x inhalacje i Clemastinum w syropie 1x/d. Dziś okazuje się, ze dziecko "jednak ma zapalenie oskrzeli"... Nie wiem co robic, czy powinnam zabrac go z "uzdrowiska", czy iśc do innego lekarza? Pomocy...

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

opis wskazuje na zakażenie wirusowe, które leczy się objawowo. Oznacza to, że leczenie zaproponowane przez lekarza jest prawidłowe. Jeśli stan dziecka będzie się pogarszał proszę zgłosić się do pediatry.

Pozdrawiam.