Stan po 3 operacjach kręgosłupa

Witam. Jestem po 3 operacjach kregoslupa. Niestety wszystkie dotycza L5 S1. Mam wstawiony tytan na tym odcinku. Porobilo mi sie sporo zrostow na okolo nerwu i na dodatek brakuje zrostu kostnego po operacji. Dodam ze operacja ostatnia byla 2 lata temu. Dostalam na razie 2x epidural z jakimis lekami ktore mialy rozpuscic zrosty. Jednak tego nie zrobily. Prosze mi powiedziec czy to ze nie mam zrostu jest niebezpieczne? Lekarz powiedzial ze prawdopodobnie czeka mnie kolejna operacja.

Małgorzata Panek

Brak zrostu powoduje, że kręgosłup jest niestabilny, co może doprowadzić do uszkodzenia rdzenia kręgowego. W takim przypadku kolejna operacja będzie konieczna.
Proszę udać się do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam