Stan po eperacji kręgozmyku ze stabilizacją na śrubach

Witam, 2,5 miesiąca temu przeszlam operacje kręgozmyku l5-s1 z laminectomia i stabilizacją na śrubach. Powoli wracam do zdrowia ale poniżej stabilizacji, po dłuższym chodzeniu, kiedy sie kłade, cos mi przeskakuje głośno. Czy jest to powód do niepokoju? Jak długo konieczne jest ograniczenie siedzenia? Czy rozbieranie i ucisk w miejscu implantów może jeszcze występować? Czy jest szansa na powrót do pełnej sprawności a tym samym do pracy siedzącej? Pozdrawiam! Agnieszka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście, pełny ( może lepszym słowem było by prawie całkowity) powrót do zdrowia i możliwości wykonywania pracy siedzącej jest możliwy. Nie mniej jednak aby mówić o rokowaniu konieczne jest zapoznanie się z dokumentacją medyczną i badaniami obrazowymi. Proszę wszelkie wątpliwości rozwiązywać ze swoim lekarzem prowadzącym.