Kobieta , 32 lata usunięcie woreczka żółciowego/ stan po fudoplikacji Nissena' - 2 tyg temu miałam usunięty woreczek żółciowy mimo diety i przyjmowania leków odczuwam kłócie w prawym boku i czuje niesmak w ustach i gorzki mak jestem też po operacji przepukliny rozworu przełykowego, ale mankiet za luźno obejmuje instrument czy jest jakaś metoda oprócz stosowania leków poprawiająca prace zwieracza? która zmniejszyła , słyszałam,że jest metoda apartem stretta która wytwarza blizny w przełyku czy byłaby skuteczna?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

A jaki jest dokładnie opis Pani obecnej, kontrolnej, pooperacyjnej gastroskopii? Taki opis może pomóc w rozstrzygnięciu dalszego postępowania. Warto byłoby też kontrolnie wykonać RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji na stojąco i w pozycji Trendelenburga. Wynik tego badania mógłby też pomóc w propozycjach dalszego postępowania. Każda z metod czy to zachowawczych i zabiegowych niesie za sobą plusy i minusy i żadna nie jest tak na prawdę w 100 procentach pewna. O ile się da i jest skuteczne leczenie zachowawcze to najlepsze byłoby w takich przypadku takie postępowanie. O zabiegu Stretta można poczytać sobie na stronie:
http://gastromed.pl/uslugi-medyczne/leczenie-refluksu-zabieg-stretta/

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Przepuklina rozworu przełykowego – Przepuklina rozworu przełykowego polega na wciśnięciu się części żołądka z jamy brzusznej do klatki piersiowej przez otwór przełykowy przepony. Ryzyko wystąpienia przepukliny rozworu przełykowego podnosi wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, np.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: