Stan po fudoplikacji Nissena

usunięcie woreczka żółciowego/ stan po fudoplikacji Nissena' - 2 tyg temu miałam usunięty woreczek żółciowy mimo diety i przyjmowania leków odczuwam kłócie w prawym boku i czuje niesmak w ustach i gorzki mak jestem też po operacji przepukliny rozworu przełykowego, ale mankiet za luźno obejmuje instrument czy jest jakaś metoda oprócz stosowania leków poprawiająca prace zwieracza? która zmniejszyła , słyszałam,że jest metoda apartem stretta która wytwarza blizny w przełyku czy byłaby skuteczna?

A jaki jest dokładnie opis Pani obecnej, kontrolnej, pooperacyjnej gastroskopii? Taki opis może pomóc w rozstrzygnięciu dalszego postępowania. Warto byłoby też kontrolnie wykonać RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji na stojąco i w pozycji Trendelenburga. Wynik tego badania mógłby też pomóc w propozycjach dalszego postępowania. Każda z metod czy to zachowawczych i zabiegowych niesie za sobą plusy i minusy i żadna nie jest tak na prawdę w 100 procentach pewna. O ile się da i jest skuteczne leczenie zachowawcze to najlepsze byłoby w takich przypadku takie postępowanie. O zabiegu Stretta można poczytać sobie na stronie:
http://gastromed.pl/uslugi-medyczne/leczenie-refluksu-zabieg-stretta/