Stan po laparotomii i usunięciu części jajnika

W styczniu b.r. mialam laparotomie i usuniety prawie caly lewy jajnik ze wzgledu na duza cyste (z krwia) i podkrecenie jajnika. Lekarz w szpitalu nie zalecal tabletek a moj na kontroli tak zeby zapobiec takiemu zdarzeniu w przyszlosci dopoki nie planuje dzieci i przypadkiem nie stracic jajnika prawego. Mam 27 lat. Brac czy nie brac?

Aleksander Ropielewski

Osobiście nie stosowałbym w takiej sytuacji tabletek antykoncepcyjnych. Jednak nie mam pelnego wglądu w historię choroby i leczenia, aby stwierdzić to jednoznacznie.