Stan po operacji hemoroidów

Witam jestem po operacjii hemoroidow 4 stopnie bylem raz ,wycieto mialo byc wszystko ok ,na kolejn dzien jednak lekarz stwierdzil ze dalej jest napuchnietyi znow mnie kroil ,,na zywca,,o bolo nie wspomne za dwa dni kazal mi przyjsc na kontrole a z tego co widze znow mi cale spuchlo ...czy to normale ,juz mam stracha isc do niego

Operuję hemoroidy na co dzień od 20 lat. Proszę nie denerwować się obrzękami, kalafiorowymi wywinięciami śluzówki bo to zupełnie normalne po klasycznej hemoroidektomii sposobem Milligan Morgan. Rany nie są zaszywane z obawy przed powstaniem ropni podśluzówkowych, więc organizm wytwarza obrzęk śluzówki aby odizolować wrota potencjalnej infekcji (stolec to siedlisko bakterii) od reszty organizmu. Obrzek będzie do czasu gdy rany całkowicie nie wynaskórkują i wynabłonkują. Oczywiście przejściowo pomyśli Pan, że jest gorzej niż było, a chirurga obdarzy pewną dozą nieufności - to normalne - każdy kto wykonuje te operacje to przerabiał. Operator chciał jak najbardziej radykalnie wyciąć zmiany i stąd nieciekawy stan przejściowy. Za to gdy wszystko się wygoi powinien być święty spokój na zawsze - czego Panu i operatorowi życzę.