Stan po operacji kręgozmyku

Rok temu miałam operację kregozmyku L5S1, stabilizację na instrumentarium, laminektomię. Kręgozmyk jest tej samej wielkości jak przed operacją, poziome ustawienie miednicy, dysk na tym poziomie dotyka nerwu L5, z powodu coraz większego bólu nie mogę siedzieć i stać, leżenie i chodzenie tez wywołuje ból ale mniejszy. Mam uszkodzony nerw strzałkowy i problem z lewą stopą (nie chodzę na pięcie, drętwa stopa i łydka). W TK ponoc jest wszystko w porządku. Jest gorzej niz przed operacją. Dlaczego?

Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.