Stan po operacji przepukliny pachwinowej a powrót do pracy

Witam mam 27 lat jestem miesiąc po operacji przepuchliny pachwinowej z wszczepieniem siatki. Pracuje jako ochroniarz w Grupie interwencyjnej często muszę przeskakiwać przez ogrodzenia i stąd moje pytanie kiedy będę mug wrócić do pracy.

Witam. Po plastyce przepukliny obowiązuje zakaz dźwigania ciężarów - zapobieżenie by przy działaniu tłoczni brzusznej nie doszło do nawrotu. Wskazania te powinny dotyczyć kilku miesięcy - gojenie jest indywidualne u każdego pacjenta inne. Zdecyduje leczący lekarz.