Stan po operacji raka dna jamy ustnej z rekonstrukcją

Jestem po operacji raka dna jamy ustnej z rekonstrukcją z uda.10 lat temu miałem operację radioterapię na raka jamy ustnej i języka.Obecnie jestem po dwóch cyklach chemioterapi. Radio terapia już nie wchodzi prawdopodobnie jako dalsze leczenie.Najbardziej bolene jest dla mnie to że płat wstawiony jako ekonstrukcja ,,dusi" mnie.Zauważyłem to jakby nasilało się po każdej chemii przez kilka dni.Pytałem lek. prow .niewiele się dowiedziałem.Może jakieś okłady leki? Będę bardzo wdziczny.

Można rozważyć włączenie leków flebotropowych. Rozważałbym też wykonanie USG szyi w celu oceny prawidłowego odpływu krwi z płata. Czy nie ma ucisku na naczynia?