Stan po operacji z powodu zadzierzgnięcia jelita krętego

Witam! Ponad miesiąc temu miałam operację w wyniku zadzierzgnięcia jelita krętego (stan po operacji wyrostka robaczkowego 15 lat temu) dostałam nagle okropnych bóli, w wyniku jej na szczęście nie usunięto mi części jelita cienkiego. Po operacji doszłam pomału do siebie, po powrocie do domu 2 tygodnie było bardzo dobrze, jednak od tygodnia mam ciągłe odbijanie się z żołądka, czuję jakby mi jedzenie stało w przełyku i zgagę, nie uchodzą mi tak gazy jak wcześniej. Do tego pojawiło się poranne rozwolnienie, prawie codziennie. Byłam u lekarza rodzinnego, który przepisał mi duspatalin, po którym ciągle słyszę jak mi w brzuchu "bulgota", nawet w nocy. Również mam na zgagę Emanera. Używam to już jakieś dwa dni, do tego odczuwam czasem jak mi dreszcze przechodzą przez plecy (takie samo odczucie jak w szpitalu, kiedy moje jelita nie chciały pracować). Nie wiem co się stało, czy to bardzo źle, że mam takie objawy, co one oznaczają? Czy udać się do jakiegoś specjalisty gastrologa? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.

W takim wypadku radziłbym skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Objawy jakie Pani opisuje mogą być związane z patologią w zakresie żołądka (np. stan zapalny, nadżerki, owrzodzenia, niewydolność wpustu) jak i też jelita grubego (np. stan zapalny, polipy). Dlatego na pewno należy rozważyć wykonanie gastroskopii i kolonoskopii. Oczywiście dolegliwości mogą mieć podłoże czynnościowe (zespół jelita drażliwego), ale żeby takie dać rozpoznanie należy wykluczyć organiczne przyczyny objawów. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.