Stan po rozwodzie i podejrzenie depresji

Witam, mam 36 lat, nie umiem zebrac myśli aby opisac mój problem, jestem po rozwodzie wychowuje dwoje trudnych nastolatkow samotnie, jestem w związku na odleglosc od 7 lat, po pracy najchętniej spie a kontakt z ludzmi nie interesuje mnie. Zrobilam test na depresje i wyszlo mi 39 pkt w skali Becka. Nie umiem o sobie opowiadac a nie chce mi się już zyc. Czy te testy sa wiarygodne i czy naprawdę powinnam pojsc do psychiatry bo mam depresje? proszę o pomoc

Skala Becka jest badaniem przesiewowym, więc pozwala na wstępna orientację co do stanu psychicznego. Uzyskanie wysokich wyników rzeczywiście jest wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej, co dodatkowo uzasadniają objawy opisywane przez Panią oraz obciążające ją czynniki stresowe. Warto pamiętać, że depresję można i należy leczyć, a dostępne obecnie metody cechują się dużą skutecznością i bezpieczeństwem. Równocześnie uzyskanie poprawy wielu pacjentom umożliwia podjęcie konstruktywnych zmian w życiu.