Stan po szpitalnym leczeniu zaburzenia psychotycznego z urojeniami

Witam, jestem po szpitalnym leczeniu zaburzenia psychotycznego z urojeniami, początkowo stan ten poprzedziły natręctwa oraz ostre bóle głowydostałam leki na migrenę a ponieważ ból nadal był nasilony i moje nerwy również dostałam leki antydepresentanty. Obecnie biorę Rispolept jestem po nim otępiała i spowolniona. Jakie są szanse na wyleczenie z choroby oraz czy są nawroty urojeń podczas leczenia? Dodam,żyję w chronicznym stresogennym środowisku czy to ma wpływ na rozwój choroby na gorsze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. . Jak najbardziej jest to możliwe, choć warto wspomnieć ,że stresogenne środowisko nie wpływa pozytywnie na kondycję psychiczną. Całkowite wyleczenie jest możliwe, choć bardzo rzadkie. Zwykle jednak w przebiegu leczenia uzyskuje się trwałą poprawę stanu zdrowia.