Stan po usunięciu dolnej ósemki

Witam. 3 dni temu miałam usuwany ząb (dolna ósemka) w ranie nadal jest dziurka a samo miejsce boli. Wiem ze przy wykonywaniu zabiegu nastąpiły komplikacje i dentysta musiał użyć ,,specjalnych narzedzi" Nie wiem co zrobic. Tabletki przeciwbólwe działają przez jakiś czas ale wiadomo nie można cały czas na nicj sie opierać. Dodam, że dentysta który wykonywał zabieg jest teraz na 2 tyg.urlopie...co robic?

Oczywiści najbardziej wskazana jest wizyta u lekarza dentysty, celem konsultacji i oceny rany po zabiegu. Pozdrawiam!

Dzień dobry. Po skomplikowanym usunięciu ósemki, okolica zabiegu ma prawo boleć kilka dni. Powstała przecież duża rana kostna, która będzie się długo goiła. Z reguły po tygodniu jest lepiej. Jeżeli ból jest jednak tak silny, że nie można go opanować lekami przeciwbólowymi, warto udać się do lekarza. Mógł powstać suchy zębodół. To bardzo przykra dolegliwość. Stomatolog może pomóc przepłukująć ranę i używająć preparatów przeciwbólowych miejscowo czyli od razu do rany. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Jest wiele czynników, które wpływają na gojenie się miejsca po usuniętym zębie. Po zabiegu ból i opuchlizna jak najbardziej mogą wystąpić, a ich nasilenie jest zależne od osoby, u której odbywał się zabieg, samego zabiegu, jak i stosowania się do zaleceń pozabiegowych.
Jeśli silny, utrzymujący ból pojawia się w okolicy 3. dnia od zabiegu, to najczęściej mamy do czynienia z tzw. suchym zębodołem, czyli wypłukaniem skrzepu z rany. Należy wtedy udać się na wizytę do stomatologa i odpowiednio zaopatrzyć to miejsce.
Dużo też zależy jakie "specjalne narzędzia" były używane.
Jeśli nasz stomatolog jest na urlopie, to można udać się do innego stomatologa w gabinecie, w którym byliśmy przyjmowani.