Stan po zabiegu DGHL

Witam, jestem 4dni po zabiegu DGHL. W dzień zabiegu i jeden dzień po ból umiarkowany który przeszedł. Natomiast ciągle odczuwam dyskomfort w okolicy odbytu jakby mokry odbyt, podrażnienie lub jakiś lekki stan zapalny. Czy to normalne? ile może się utrzymywać i czy powinienem udać się w celu kontroli do lekarza? Dodam iż 5lat temu przechodziłem już ten zabieg i po 2dniach wszelkie dolegliwości minęły.

Metoda DGHAL nie jest doskonała. Stosuję ją u części pacjentów od 10 lat. Im wyższy stopień zaawansowania przed zabiegiem tym wrażenie dyskomfortu pozabiegowego trwa dłużej. Wrażenie niepełnego wypróżnienia może być spowodowane obecnością podwiązek fałdujących błonę śluzową w okolicy linii Z. Czasami są krwawienia. Warto skontaktować się z operatorem. To rozwiewa wszelkie wątpliwości.