Stan po złamaniu IV kości śródstopia

Witam! Uderzylam mocno w stope po czym spuchla i nie moglam na niej stapnac! Bylam na pogotowiu zrobili mi zdjecie po czym okazalo sie ze mam stan po zlamaniu IV kosci srodstopia. Wlozyli mi noge w gips i wypisali skoerowanie do ortopedy! Ortopeda zrobil jeszcze jedno zdjecie skosne stopy i stwierdzil ze zadnwgo zlamania nie ma. Zdjeli mi gips i kazal mi chodzic przez 2 tyg o kulach i stapac na tej nodze! Noga caly czas mnie boli nie bardzo moge ruszyc palcami! Czy moge jednak miec to zlamanie?

Szanowna Pani,
W sytuacji wątpliwości co do rozpoznania złamania sugeruję wykonanie tomografii komputerowej.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu