Stan podgorączkowy, ból brzucha i bezsenność

Witam! Jestem Kasia. Chciałabym zapytać, czy aby przypadkiem objawy jakiejś choroby, które mnie dręczą, nie wskazują na anemię? Wieczorami mam stan podgorączkowy - ZAWSZE 37,6 stopni, brak apetytu, po jakimkolwiek spożyciu produktu spożywczego zaczyna mnie boleć brzuch i dostaję mdłości. Cały czas jestem zmęczona. Cały czas cierpię na bezsenność, czasami mam tak, że nie mogę się skupić na lekcji... Ból głowy, czasami nawet zawroty. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Kasia
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Anemię, czyli niedokrwistość, rozpoznać możemy na podstawie obniżonego stężenia hemoglobiny w surowicy krwi. Jest ono jednym z parametrów oznaczanych w badaniu morfologii krwi.

Opisane objawy, aczkolwiek nie wykluczają niedokrwistości, nie są dla niej charakterystyczne. Jednak zdecydowanie niepokoją i wymagają wizyty u lekarza, gdyż konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Mogą być sygnałem poważnego stanu i nie wolno ich lekceważyć. Mogą też okazać się niegroźne, jednak w przypadku wątpliwości, zawsze należy zachować czujność.

Pozdrawiam