Stan podgorączkowy i jednodniowe plamienie w środku cyklu miesiączkowego a możliwość ciąży

Witam.4 lipca wspolzylam z mezem( stosunek przerywany)Biore tabletki novynette od 4 lat.Nie pamietam czy wzielam ostatnia tabletke.Okres wystapil normalnie i w sierpniu dostalam drugi okres, tez normalny.Od 4 lipca nie wspolzylaml.Od tyg mam stan podgoraczkowy i w srodku cyklu dostalam jednodniowe plamienie. Dodam ,ze od miesiaca jestem na antybiotyku bo stwierdzono u mnie bakterie helicobacter pylori. Czy jest mozliwosc zebym zaszla w ciaze tego dnia ( 4 lipiec)? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety nie napisała Pani w którym dniu cyklu miał miejsce stosunek, nie jestem zatem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie. Teoretycznie zdarzają się sytuacje, gdy pomimo zajścia w ciążę utrzymują się krwawienia menstruacyjne, szczególnie jeśli kobieta przyjmuje doustną antykoncepcję. Dla pewności radziłabym wykonać test ciążowy.

Mariusz Sadowski Ginekologia

Nie rozumię. Przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne i odbywasz stosunek przerywany? Nie jest to logiczne!