Stan podgorączkowy i katar oraz antybiotykoterapia a czas rekonwalescencji

Od 4 dni drapie mnie w gardle, czasem mam stan podgorączkowy i katar - żółty, dość gęsty. Lekarz przepisała mi antybiotyk Azitrox po 1 tab. przez 3 dni i Pectodrill. Czy po skończeniu brania antybiotyku muszę zostać w domu? Nie zapytałam o to panią doktor, a w przyszłym tygodniu mam ważne egzaminy... Ogólnie czuję się dość dobrze.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszystko zależy od stanu ogólnego po skończeniu antybiotykoterapii. Jeśli ulegnie on znacznej poprawie to nie ma przeciwwskazań do powrotu do codziennych zajęć. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.