Stan podgorączkowy i żółta wydzielina z nosa u 3-latki

Przez tydzień 3 letnia Milenka miała katar z przezroczystą wydzieliną i nic więcej. Katar bardzo trudno sie usuwal i slychac bylo ze dziecko jest przytkane. Dostawała 3 x dziennie Fenspogal i wszystko minelo. Po trzech dniach (sobota) pojawil sie stan podgoraczkowy 37.5.Dostala ponownie Fenspogal i Nurofen forte 3.5 ml. Na drugi dzień jest jeszcze taki stan podgoraczkowy ale zaczęła spływać z noska żółta wydzielina, tak jakby pozostałości po wcześniejszym przeziębieniu. Czy gorączka sama minie?

Witam. Pojawienie się stanu podgoraczkowego najprawdopodobniej jest wynikiem progresji choroby dlatego dziecko powinien obejrzeć pediatra który przeprowadzi bezpośrednie badanie.