Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stan podgorączkowy i zwiększone tętno przy przewlekłym zapaleniu prostaty

Witam, od roku leczę się na przewlekłe zapalenie prostaty jestem już po serii 7 rodzajów antybiotyków, dalej bez zmian. Tydzień temu zakończyłem serię 4 zastrzyków w szpitalu (antybiotyk Amikacyna) bezpośrednio do stercza. Co tydzień był wykonywany jeden zastrzyk, pod kontrolą usgTRUS. Jednak stan dalej bez zmian, na dodatek cały czas utrzymuje się stan podgorączkowy 37 C i jest wyrażnie zwiększone tętno. Wcześniej tego nie miałem. Co mam teraz zrobić żeby wyzdrowieć?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

MaĹgorzata Panek
69 poziom zaufania

Konieczna jest ocena czy wzrost temperatury ma związek z zapaleniem prostaty , czy też dołączyła się kolejna infekcja. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy