Stan podgorączkowy po szczepionce

Ile dni po podaniu pierwszej szczepionki  niemowlakowi może występować stan podgorączkowy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ile dni po podaniu pierwszej szczepionki  niemowlakowi może występować stan podgorączkowy?

Witam!

Nie ma dokładnych badań ile maksymalnie dni po podaniu szczepionki, może pojawić się stan podgorączkowy, ale zazwyczaj pojawia się do trzech dni, jako reakcja poszczepienna.

Niemowlęta nie mają sprawnego systemu termoregulacji i mogą dostać stan podgorączkowy również w wyniku przegrzania czy też po długim płaczu. Jeżeli stan podgorączkowy będzie się dłużej utrzymywał lub zauważy Pani jakieś niepokojące objawy np. apatię, brak apetytu, senność - proponuję kontrolną wizytę u lekarza pediatry.

Tutaj znajdzie Pani artykuł szczepienia obowiązkowe.

Serdecznie pozdrawiam!