Stan podgorączkowy u 15-miesięcznego dziecka

Moja córcia 15 miesięcy od wczoraj ma lekki stan podgorączkowy w dzień 37,5 w nocy momentami 38 potem znów 37.5. Rano mała 37,2 i żadnych innych objawów. Robiłam jej dzisiaj badanie moczu i wyszła mierna flora bakteryjna poza tym krwinki czerwone 6-8 wpw i krwinki białe 3-6. Rano dostała nurofen wiec w dzień było dobrze. Wieczorem znowu dostała 37,6. Nie ma żadnych innych objawów ani kaszlu ani kataru. Do tej pory ząbkowała bez problemu.Co możne być przyczyną takiego stanu?

Magdalena StusiĹska

Być może przyczyną jest zakażenie wirusowe które dopiero się rozwija.