Stan podgorączkowy u 3-latki i rzadkie stolce

Moja 3 l córka przez dwa dni miała stan podgorączkowy 37,6. Temperatura sama przeszła,ale od następnego dnia zaczęła robić rzadkie, żółte kupy,z reguły raz dziennie.Do dziś już 4 dni tak robi. Apetyt ma słabszy,pije też niezbyt dużo (choć ona nigdy dużo nie piła),ale daje jej pić na siłę.Czy to jakaś wirusówka?Jest się czym martwić? Zrobiłyśmy dziś badanie krwi i moczu,ale wyniki będą dopiero za 4 dni.Dodam,że tydzień wcześniej w nocy też miała 37,6, ale tylko w tę noc i samo przeszło do rana.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie określić co jest przyczyną opisanych objawów. Może być to bowiem wynik błędów żywieniowych, infekcji pokarmowej jak, choroby pasożytniczej jak i wielu innych. Póki co proszę zatem obserwować dziecko oraz cierpliwie poczekać na wyniki wykonanych badań. Gdyby takie stolce utrzymywały się jeszcze 2-3 dni proszę szybciej skonsultować się z lekarzem pediatrą.