Mężczyzna , 26 lat Od 4 miesięcy odczuwam dolegliwości związane z żołądkiem: - codziennie mam stan podgorączkowy - 37 - czasami kłucie w okolicach żołądka - nudności (będąc głodnym) - zaparcia (nawet 5 dniowe) - osłabienie - nie boli mnie brzuch(!) Byłem już u lekarza POZ oraz gastrologa - gastroskopia - wykazała zapalenie błony śluz. żołądka oraz dwunastnicy - morfologia krwi (ok) oraz badnie przeciw pasoż. (ok). Przechodziłem już 2 operacje - jedna to uwolnienie zrostów. Czy zrosty mogą mieć wpływ na żołądek?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Zależy gdzie się wytwórzyly, choć z reguły występuje w niższych partiach brzucha. Waga w normie? Krew w stolcu? Badania w kierunku celiaki? Stosowano jakieś leczenie? Do rozważenia kolonoskopia.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów. Dzięki wykonaniu gastroskopii możliwe jest wykrycie u badanego ewentualnych zmian chorobowych, pobranie do badania wycinków, a nawet wykonanie pewnych leczniczych zabiegów endoskopowych.
  • Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: