Stan przedzawałowy i wysokie ciśnienie pomimo stosowania leków

Witam mój partner od kilku dni źle sie czuł po wizycie u lekarza rodzinnego i skierowania na badania Ekg wyszło że słabe serce stan przedzawałowy i wysokie ciśnienie. W szpitalu nie chcial zostać jest w domu ma przepisane leki. Moje pytanie brzmi czy leki na nadcisnienie wogóle działają bo nadal ma 150/110 albo 160/120 raz miał tylko w normie 120/90. Leki bierze już miesiąc czasu twierdzi że wpier musi sie wzmocnić serce bo leki są tylko wspomagające.

Piotr Pilarski

Dobrze kontrolowane nadciśnienie jest wtedy gdy ciśnienie utrzymuje się poniżej 140/90. Możliwe, że należałoby zmienić leczenie nadciśnienia.

Pozdrawiam.